Главная » Статьи » Общее

Оформлення та переоформлення, узаконення прав на нерухоме майно

Однією з актуальних практик нашої компанії є практика, пов'язана з правами фізичних і юридичних осіб на нерухоме майно.

У даній сфері правовідносин нашими юристами та адвокатами  виявляються наступні види послуг: 

 • юридичний супровід будівництва (дозволи, узгодження, введення в експлуатацію і тому подібне) 
 • реєстрація права власності на об'єкти нерухомості; 
 • переведення з житлового фонду в нежилою; 
 • узаконення перепланувань, реконструкцій і т.п.; 
 • визнання права власності; 
 • узаконення самовільних будов; 
 • землевідведення; 
 • приватизація земельних ділянок.

Записати на прийом до юриста можна за телефонами: +38 (062) 306-30-28, (050) 917-04-00. Наш офіс: м. Донецьк, вул. Собінова, 156 (Київський район, зупинка Засядька).

 

Державна реєстрація прав на нерухоме майно за новими правилами

1 січня 2013 року розпочато державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до вказаного Закону,  державну реєстрацію здійснюють державні реєстратори реєстраційної служби та нотаріуси як спеціальні суб’єкти.

Звертатися до нотаріусів за проведенням державної реєстрації прав необхідно у наступних випадках:

1) проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії у разі, якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;

2) проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

Державна реєстрація прав, їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальної дії проводиться одночасно з вчиненням такої дії.

Слід зазначити, що п. 5-5 ч. 1 ст. 24 Закону передбачено відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень в разі, якщо заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію.

Звертатися до реєстраційних служб за проведенням державної реєстрації прав необхідно у наступних випадках:

1) державна реєстрація права власності на нерухоме майно з видачею свідоцтва;

2) проведення державної реєстрації прав на підставі рішень органів влади, зокрема на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування;

3) проведення державної реєстрації прав, які виникли до 1 січня 2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Право власності та інші речові права на нерухоме майно реєструються в реєстраційній службі за місцезнаходженням такого майна.

Відділ  державної реєстрації речових прав на нерухоме майно видає свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених законом, відповідні витяги, інформаційні довідки та виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до ст. 29 Закону, за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень справляється державне мито. У разі відмови у проведенні державної реєстрації прав та їх обтяжень державне мито не повертається. За внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної не з вини державного реєстратора, та надання інформації з Державного реєстру прав справляється плата, порядок використання і розмір якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

На підставі Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» щодо ставок за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» від 20 листопада 2012 року № 5508-VI, з 1 січня 2013 року розмір державного мита за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно складає 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн.), за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно - 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн.).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1204 «Про затвердження розміру і порядок використання плати за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та надання інформації із зазначеного реєстру», встановлено плату:

 • за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, що допущена не з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно - у розмірі 51 гривні
 • за надання інформації з Реєстру у формі витягу — 120 гривень.

Звільнення від сплати державного мита під час проведення державної реєстрації речових прав  на нерухоме майно та їх обтяжень, які виникли та зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013.

Частиною 4 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що права на нерухоме майно та  їх обтяження, які виникли до набрання чинності Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої Законом:

 • якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або, 
 • якщо на момент виникнення прав  та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов’язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

Під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані до 1 січня 2013 року, фізичні та юридичні особи звільняються від  сплати державного  мита, у відповідності з пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України» від 11.02.2010 № 1878-VІ.

Пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону конкретизує, що до 1 січня 2013 року державна реєстрація:

 • права власності  та права користування (сервітут) на об’єкти  нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; права власності  на об’єкти незавершеного будівництва, а також облік безхазяйного  нерухомого майна, довірче управління нерухомим майном  проводилася реєстраторами бюро технічної інвентаризації, створеними до набрання чинності цим Законом та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно;
 • права власності, права користування (сервітут) земельними ділянками, права постійного користування земельними ділянками, договорів оренди земельних ділянок; права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); права забудови земельної ділянки (суперфіцій) проводилася територіальними органами земельних ресурсів;
 • правочинів, іпотек, відомостей про обтяження нерухомого майна проводилася нотаріусами, реєстраторами юридичної особи, яка належить до сфери управління Міністерства юстиції України.

Таким чином, фізичні і юридичні особи звільняються від сплати державного мита за проведення  державної реєстрації  прав, які виникли та зареєстровані уповноваженими суб’єктами, зокрема підприємствами бюро  технічної інвентаризації, органами земельних ресурсів, нотаріусами, відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013.Источник: www.pravozahyst.com
Категория: Общее | (2014-12-01)
Просмотров: 717 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar